Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu, İpsala ve Çanakkale gezisine katıldı
Güncellenme Tarihi: 22-05-2023

Görüntüleme: 1048

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği (İTB) Gençlik Kolu 19 Mayıs Cuma günü Gençlik Kolu, İpsala ve Çanakkale'ye düzenlenen geziye katıldı.

İTB Gençlik Kolu Sorumlusu Önder Şabanoğlu ve Denetim Kurulu Üyesi Levent İmam Başkanlığında, Gümülcine Türk Gençler Birliği Gençlik Kolu ile birlikte İpsala Kaymakamlığı'nın daveti üzerine Türkiye'ye giden gençler iki gün boyunca İpsala ve Çanakkale'de ziyaretlerde bulundu.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri nedeniyle düzenlenen törenlere katılan gençler burada İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili ile görüştü. İpsala'da bulunan ilköğretim öğrencilerinin gösterimi ardından, İpsala kaymakamı Ömer Sevgili'ye İTB Gençlik Kolu yönetim üyeleri tarafından hediye takdimi gerçekleşti. Türkiye'de okuyan öğrenciler ile kaynaşan gençlerimiz tören alanında hep birlikte eğlendiler. Törenin ardından gençler sinevizyon gösterimini izledi. Akşam saatlerinde İpsala kaymakamı Ömer Sevgili gençleri konakladığı yurtta ziyaret ederek kendileriyle sohbet etti. Batı Trakyalı gençler akşam gerçekleştirilen Fener Alayına katılım gösterdiler. Gençler yurdun spor tesislerinde İTB Gençlik Kolu ile GTGB Yeni Nesil Kolu arasında futbol ve voleybol maçı düzenlendi. Gençlik Kolu üyeleri 20 Mayıs Cumartesi günü ise Çanakkale'ye gerçekleştirilen geziye katılarak buradaki şehitlikleri ve tarihi yarımadayı gezdi. Gençler, geziden son derece memnun bir şekilde ayrılarak İskeçe'ye döndü.