Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
"İskeçe Türk Birliği Kadın Buluşmaları" bu kez Karaçanlar köyünde gerçekleşti
Güncellenme Tarihi: 11-03-2023

Görüntüleme: 1188

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi

"İskeçe Türk Birliği Kadın Buluşmaları" etkinliğinin üçüncüsü 10 Mart 2023 Cuma günü yapıldı. İskeçe Türk Birliği yönetiminin gözetiminde İTB Kadınlar Kolu ile İTB kursları tarafından düzenlenen ‘Kadın Buluşmaları'nın üçüncüsü İskeçe'ye bağlı Karaçanlar köyünde gerçekleştirildi.

Karaçanlar köyü cami odasında gerçekleşen etkinliğe , İTB Asbaskanı Sevil Şerifoğlu, Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan, İskece İli Türk Kadınları Kültür Derneği Başkanı Aysel Sağır, İTB Kadınlar Kolu üyeleri, İTB Dikiş - Nakış kursiyerleri ve çok sayıda Karaçanlı kadın katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını İTB Karaçanlar Kursu Eğitmeni Müjgan Niyazi yaptı. Müjgan Niyazi yaptığı konuşmada etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek onları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ardından söz alan Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan da etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek, İskeçe Turk Birligi kursları ile birlikte düzenledikleri bu etkinlierin kadınlar için çok faydalı olacağına inandığını ifade etti.
Daha sonra konuşan İTB Asbaskanı Sevil Şerifoğlu da "İskeçe Türk Birliği Kadın Buluşmaları" etkinlikler serisi hakkında bilgi verdi. Sevil Şerifoğlu şunları dile getirdi: "İskeçe Türk Birliği olarak Batı Trakya'daki Türk kültürünü yaşatmanın yanı sıra kadınlarımızın sosyal alanlardaki ihtiyaclarına da cevap verebilmek için istekleri doğrultusunda onları zaman zaman uzmanlarla buluşturmayı amaçlıyoruz. Bu akşam Karaçanlar köyündeyiz. Yaka bölgemizin en önemli köylerinden birindeyiz. Bizler bu etkinlikleri yaparken diğer kurumlar ile istişare halinde bu etkinliklerimize devam edeceğiz. Bugün Karaçanlar köyünde bizlere çok sıcak bir misafirperverlik gösteren kadınlarmıza da ayrıca teşekkür ediyor, tebrik ediyoruz."

Karaçanlar daki etkinliğin konuğu Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Arzu Şabanoğlu "Kadın Hastalıklarında Kanserle Mücadele" konulu konuşmasında kanserin değil, geç kalmanın ölüme sebebiyet verdiğini belirterek erken teşhisin önemine vurgu yaptı. Kadınların rutin kontrolleri hakkında da bilgi vererek aksatmamaları konusunda uyardı. Şabanoğlu, son olarak da konu ile ilgili gelen soruları yanıtladı.

Etkinlik sonunda Karaçanlar kursu öğrencilerinin hazırladıği hazırlağı yiyecekler katılımcılara ikram edildi.