Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu'ndan Ankara'ya anlamlı gezi
Güncellenme Tarihi: 12-01-2022

Görüntüleme: 852

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği (İTB) Gençlik Kolu, Gümülcine Türk Gençler Birliği Yeni Nesil Kolu ve DEB Partisi Gençlik Kolları Ankara'ya bir gezi düzenlendi.
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) düzenlediği Dr. Sadık Ahmet'in doğumunun 75'inci yılında anma programına katılan gençler, üç gün boyunca Ankara'da ziyaretlerde bulundu.

Batı Trakyalı gençler Ankara'da ilk olarak Anıtkabir'i ziyaret etti. Anıtkabirde bulunan müzeler ziyaret edilerek, gençlere tarihi ve kültürel bilgiler verildi. Gezinin ikinci gününde gençlerimiz Ankara'da ilk meclis binasını ziyaret ederek Cumhuriyetin tarihi yönetim binasını, dokusu ve mimari özellikleri ile dönemin yöneticilerinin odalarını görme fırsatı buldular.

Anadolu Medeniyetleri Müzesini de ziyaret eden gençler, Anadolu'da yaşamış olan tüm medeniyetlerden kalan kalıntılar karşısında büyük bir ilgi ile müzede bulunan tüm eserleri incelediler.

İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu üyeleri, GTGB Yeni Nesil Kolu üyeleri ve DEB Partisi Gençlik Kolları üyelerinden oluşan ekip, 7 Ocak Cuma günü Batı Trakya Türklerinin lideri Dr. Sadık Ahmet için düzenlenen anma etkinliğine katıldı. Program, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Millet Kütüphanesi konferans salonunda gerçekleşti. Program öncesinde Dr. Sadık Ahmet'e ait eşyalar ve fotoğraflar sergilendi. Anma programında Dr. Sadık Ahmet adına yazılan kitabın tanıtımı yapıldı ve kitaptan öğrencilere de hediye edildi. Batı Trakyalı gençler etkinlikte, YTB Başkanı Abdullah Eren ve diğer yetkililerle de tanışma ve konuşma fırsatı buldu.

Ankara ziyaretine katılan gençler, gezinin düzenlenmesinde emeği geçen tüm kurum ve kişilere teşekkür etti.

İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu üyeleri geziye, İTB Eğitim Danışmanı Önder Şabanoğlu'nun başkanlığında katılırken, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, koronavirüs testi pozitif çıktığı için Ankara'daki etkinliğe katılamadı.