Ana Sayfa » Sportif Etkinlikler
İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ BÜYÜKLER FUTBOL TAKIMININ İSTANBUL GEZİSİ
Güncellenme Tarihi: 07-01-2010

Görüntüleme: 6336

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi
İskeçe Türk Birliği Büyükler Futbol Takımı, İTB Spor Koordinatörü Hüseyin Mehmetusta'nın koordinatörlüğünde İstanbul'a bir gezi düzenledi. Geziye İskeçe Türk Birliği Başkanı Mehmet Hacıhalil'de katılarak İTB Büyükler Futbol takımını yanlız bırakmadı. Ayrıca İTB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hacıoğlu, İTB Gençlik Kolu Başkanı Ali Salihoğlu ve İTB Futbol Antrenörü Mustafa Topal İTB futbolcuları ile geziye katıldılar.

İskeçe Türk Birliği'nin İTB Büyükler Futbol Takımına yönelik 24-27 Aralık tarihleri arasında düzenlediği İstanbul gezisi çerçevesinde İstanbul'da Ortaköy Spor Kulübü ile Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü ziyaret edildi. Her iki kulüp ile birer dostluk maçı da yapıldı. Geziye katılan futbolcular İstanbul'un güzel yerlerini gezme imkânı da buldular.

İlk olarak 25 Aralık Cuma günü Ortaköy Spor Kulübünü ziyaret eden İTB heyeti kulüp yöneticileri tarafından samimi bir şekilde karşılandı. İTB Başkanı Mehmet Hacıhalil Ortaköy Spor Kulübü Başkanı Sayın Cemil GÖREN ve yöneticilerine değişik hediyeler takdim etti. Daha sonra iki kulüp arasında yapılan dostluk maçını İTB Büyükler Futbol takımı 1-0 kazandı.

Gezinin ikinci günüde 26 Aralık Cumartesi günü İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü ziyaret edildi. İTB Heyeti, kulüp Başkanı Mehmet TÜRKMEN,BTTDD Zeytinburnu Şubesi Başkanı Orhan SAR,BTTDD Genel Merkez Yöneticileri Sinan TÜRKMEN,Atilla DİLEK ve diğer yöneticiler tarafından sıcak bir şekilde karşılandı. Burada da Batı Trakya Türkleri Spor kulübüne değişik hediyeler takdim edildi. İki kulüp arasında yapılan dostluk maçını Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü 2-1 kazandı.Maçtan sonra Kulüp Başkanı Mehmet TÜRKMEN İTB Heyetine yemek verdi.

Geziye katılan İTB Büyükler Futbol takımının sporcuları geziden duydukları memnuniyeti dile getirirken, İTB Spor Koordinatörü Hüseyin Mehmetusta da bu tür organizasyonları daha sık gerçekleştirmek için çaba sarfettiklerini dile getirdi. İTB Başkanı Mehmet Hacıhalil ise İskeçe Türk Birliği olarak gerek kültürel gerekse sportif alandaki faaliyetleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirterek, başarılı bir gezi organizasyonunu gerçekleştirdiklerini ve geziye katılan futbolcuların bu gezilerden oldukça memnun olduğunu dile getirdi.

İstanbuldaki organizasyonun ardından İTB Heyeti dönüş yolculuğunda Edirneden de geçerek bu tarihi şehirde gezip alışveriş yaptıktan sonra gece geç saatlerde İskeçeye vardı.

İskeçe Türk Birliği Yönetim Kurulu bu organizasyonda emeği geçen Ortaköyspor,Batı Trakya Spor,BTTDD Genel Merkezi ve BTTDD Zeytinburnu Şubesi Başkan ve yöneticilerine teşekkürü bir borç bilmektedir.