Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ'NDEKİ "15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA ETKİNLİĞİ" YOĞUN KATILIMLA YAPILDI
Güncellenme Tarihi: 17-07-2019

Görüntüleme: 541

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği (İTB), "15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü" nedeniyle bir etkinlik gerçekleştirildi. Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye'de yaptığı darbe teşebbüsünün üçüncü yıldönümünde gerçekleştirilen anma etkinliği yoğun katılımla yapıldı.

Konukları İTB yöneticilerinin karşıladığı etkinliğe Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, İskeçe Milletvekili Burhan Baran, Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza, Mustafçova Seçilmiş Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ramadan Duban, İskeçe ili SÖPA Mezunu Azınlık Okulları Öğretmenler Derneği Başkanı Nurettin Kıyıcı, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Asbaşkanı Hasan Boşnak, İskeçe ili Türk Kadınları Kültür Derneği Başkanı Aysel Sağır ve çok sayıda soydaş katıldı.
İskeçe Türk Birliği'nde gerçekleştirilen etkinliğin sunuculuğunu derneğin Asbaşkanı İsmet Tüccar yaparken, açılış konuşmasını İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu yaptı.

15 Temmuz'un yıldönümünde azınlık kurumlarının anma etkinlikleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Ahmetoğlu, Türk milletinin 15 Temmuz'da her türlü görüş ayrılığını bir tarafa bırakarak, FETÖ darbe girişimi karşısında birlik halinde devletine ve demokrasiye sahip çıktığını ve milli iradeyi sahiplendiğini belirterek, Türk halkının destansı bir direnişle tüm dünyaya örnek olduğunu vurguladı. "Anavatan Türkiye nasıl ki Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı'nın yanındaysa, azınlık toplumu da gücü nispetinde anavatan Türkiye'nin acı ve tatlı gününde yanında olmuştur" diyen İTB Başkanı Ahmetoğlu 15 Temmuz gibi büyük ve unutulmayacak acıların bir daha yaşanmamasını temenni etti. Ahmetoğlu, etkinlikte yer alan tüm katılımcılara teşekkür etti.

İskeçe Türk Birliği'ndeki etkinlikte Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza, yeni seçilmiş Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin, İskeçe Milletvekili Burhan Baran, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ve Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu birer konuşma yaptı. Darbe teşebbüsünü kınayan konuşmacılar, Türk milletinin direnişinin her türlü takdirin üzerinde olduğunu ifade ederek şehitlere bir kez daha rahmet dilediler.

Yapılan konuşmalardan sonra 15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe teşebbüsü sırasında yaşanan olayların ele alındığı sinevizyon gösterimi izlendi.