Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İTB Kadınlar Kolu Çay Günü Düzenledi
Güncellenme Tarihi: 01-10-2018

Görüntüleme: 604

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu 28 Eylül Cuma günü İTB lokalinde Geleneksel çay günü etkinliği düzenledi.

Etkinliğe T.C. Gümülcine Konsolosu Neslihan Altay, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek'in eşi Şerife Mustafaoğlu, İskeçe Müftü Yardımcısı Fatma İmam, BTAYTD Kadınlar Kolu Başkanı Nuran Mustafa, İskeçe İli Türk Kadınları Derneği Başkanı Aysel Sağır, Şahin Eğitim Kültür Derneği temsilcisi, İskeçe Türk Birliği El Sanatları Gönüllüleri ve çok sayıda İskeçeli kadın katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan İTB Kadınlar Kolu Başkanı Sevil Şerifoğlu, Kadınlar kolunun bu dönemin ilk etkinliği olduğunu dile getirerek, etkinliklerine çocuklar için sinema akşamları, oyun atölyeleri, kadınlar için çeşitli konularda konuklarla çay günleri ile devam edeceklerini belirtti. Katılan herkese teşekkür etti.

Konsolos Neslihan Altay da yaptığı konuşmada İskeçe`li kadınlarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek davetten ötürü de İTB kadınlar koluna teşekkür etti.

Ardından Çocuk Doktoru Münevver Ago, Anne Sütü, enfeksiyonlar ve aşılar hakkında bilgi verdi. Konu ile ilgili sorulan soruları yanıtladı.

Çay etkinliğinde ayrıca misafirlere İTB Kadınlar kolunun hazırladığı çeşitli yiyecekler de ikram edildi.