Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İTB'nde Anneler Günü etkinliği gerçekleştirildi
Güncellenme Tarihi: 22-05-2018

Görüntüleme: 507

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi
İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Anneler Günü" etkinliği bu yıl 13 Mayıs Pazar günü İskeçe Türk Birliği Lokali'nde büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu üyesi Zeynur Bargan'ın yaptığı etkinlikte açılış konuşmasını İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu Başkanı ve Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü Sevil Şerifoğlu yaptı.

Sevil Şerifoğlu yaptığı konuşmada tüm annelerin anneler gününü kutlayarak "Anneler kutsaldır diyoruz hep. Evet doğru ama Bana göre tüm kadınlar kutsaldır. Biz kadınlar duygularımızı ictenligimizi duygularımızı kattığımiz her işi başarıyla gerçekleştiriyoruz. Coğu zaman da kurduğumuz duygusal bağlarla çok güzel işlere imza atabiliyoruz. Bugün burada bu kadar anneyi bulmuşken söylemeden geçemeyeceğim. Batı Trakya Türk Kadın Platformu olarak başlattığımız `okullarımızı çocuksuz azinligimizi okulsuz bırakmayalım kampanyasına desteklerinizi bekliyoruz. Çünkü çocuklarımız okullarımızda sadece eğitim öğretim değil kültürümüzü dilimizi dinimizi de öğreniyor. Bunlar bizim kimliğimiz benliğimiz. Benliğimizi kaybettiğimiz zaman bizde yok oluruz Bunu unutmayalım. Hepinizi kampanyamıza sahip çıkmaya davet ediyorum." dedi.

Daha sonra İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu bir konuşma yaptı. Organizasyon nedeniyle İTB Kadınlar Kolu'nu tebrik eden Ahmetoğlu, tüm annelerin gününü kutladı. İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu kadının toplum ve aile içindeki rolüne değinerek, annelerin azınlık çocuklarının eğitiminde belirleyici olduğunu söyledi.

Ardından İskeçe Türk Birliği Müzik kursu öğrencileri anneler günü ile ilgili şarkılar söylediler.

İskeçe Türk Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Seval Osmanoğlu Anneler Günü'yle ilgili bir konuşma yaparak, anneliğin önemine önemine vurgu yaptı.

Selamlama konuşmalarından sonra İskeçe ve civar köylerden gelen çocuklar "Anneler Günü" için şiirler okudu.

Etkinliğin sonunda annelere ve çocuklara da hediyeler verildi.