Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
İTB Kadınlar Kolu ve İskeçe Müftülüğü Bayanları Fıçıllı Camii'nde Regaip Kandili Programı düzenledi
Güncellenme Tarihi: 26-03-2018

Görüntüleme: 857

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi

İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu ve İskeçe Müftülüğü Bayanları, 22 Mart Perşembe akşamı Fıçıllı köyü camiinde Regaip Kandili Programı düzenledi.

Kandil programı İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu Başkanı Sevil Şerifoğlu`nun açılış konuşması ile başladı. Sevil Şerifoğlu yaptığı konuşmada tüm kadınların regaip kandilini kutlayarak, İskeçe Türk Birliği ve İskeçe Müftülüğü kadınları olarak burada sizlerle bir arada olmamızın sebebi bu akşam tüm camilerde cematler oldukça kalabalık. Bizde özellikle cemaati az olan bu tarihi camide sizlerle birlikte olmak istedik. Tarihi camimizin de kadın ve çocuk sesleri ile canlanmasını için buradayız. Buaksam aramızda yakın köylerden ve İskeçe den gelen kadınlarımız var. Hepsine bizimle bu özel geceyi paylaştıkları için çok teşekkür ediyoruz."dedi.

Daha sonra İskeçe Müftülüğü hocaları Mürvet İmam Efendi, Betül Abdullahoğlu, Emine Abdullahoğlu, Fatma Onbaşı, Fatma Ali Hoca ve Fatma Burbun Mürvet tarafından mevlit ve ilahiler okundu. Ardından yine müftülük vaizesi Fatma Onbaşı tarafindan Regaip Kandili ve merhametli olmanın fazileti konulu bir sohbet gerçekleştirildi.

Mevlitte kadınlara gül suyu, lokum ve şerbet ikram edildi.