Ana Sayfa » Duyurular
A Ç I K L A M A - K I N A M A
Güncellenme Tarihi: 09-02-2016

Görüntüleme: 2180

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi
İskeçe Müftülüğü'müzün resmi web sitesinde yapılan açıklamada, 28 Ocak 2016 Perşembe akşamı Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Faziletli İskeçe Müftümüz Ahmet Mete'nin aile dostu ve imam olan Hüseyin Cihan'ın, Müftümüzün evine ziyaret gerçekleştirdiği sırada yüzleri maskeli, eldivenli kişilerce bir minibüse yakapaça bindirilerek kaçırıldığını ve bu esnada faillerin Müftümüze ve değerli ailesine yönelik hakaret ve tehditler savurduklarını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

İskeçe Türk Birliği camiası olarak, Hüseyin Hocamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir, Müftümüz ve değerli ailesinin sonuna kadar yanında olduğumuzu vurgulamak isteriz.

Kendilerini "Trakya'nın Bekçileri" olarak tanıtan kişilerin aksine bölgemizin "bekçilere" değil, huzura, güvene, özellikle 1923 yılında imzalanan Lozan Barış Antlaşması ile güvence altına alınan (her ne kadar tanınmasa da) haklarımıza saygı duymalarını isteriz. Bu tip şiddet ve tehdit içeren eylemlerin bizleri yıldırmayacağını, bilakis Müslüman Türk Azınlığı'nı daha da kenetleyerek bu davamıza sahip çıkacağımızı belirtmek isteriz. İnanmak isteriz ki, yetkili mercilerin bu tür eylemlere kayıtsız kalmayacaklarını ve sorumluların bir an önce yakalanıp ADALET'e teslim edilmelerini beklediğimizi ifade ederiz.

İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU