Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
Cenan Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı'ndan Muhteşem Müzik Dinletisi
Güncellenme Tarihi: 27-05-2013

Görüntüleme: 4438

Yazı Boyutu:  

Resim Galerisi
Cenan Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı, 25 Mayıs 2013 Cumartesi akşamı Z. Palace Hoteli'nde, "Türkiye'den Balkanlar'a Kültür ve Sanat Köprüsü" programı dahilinde, Yunus Emre Düsüncesi - Vakıf Medeniyeti konulu Panel ve Klâsik Türk Mûsikîsi Konseri gerçekleştirdi. Etkinliğin sunuculuğunu Talip Çakır yaptı. İlk olarak Yunus Emre Düsüncesi - Vakıf Medeniyeti hakkında Dr. Çiğdem Gürsoy ve Prof. Dr. Fahrettin Olguner birer sunum yaptılar. Ardından, Noktanur Kefkep yönetimindeki Cenan Vakfı Türk Musikisi Korosu'nun müzik dinletisi katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Etkinliğe İskeçe Türk Birliği Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Kadınlar Kolu Üyelerinin yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu Mahalli Memuru sayın Ramadan Duban ve değerli eşleri sayın Züleyha Duban, İskeçe Milletvekili sayın Hüseyin Zeybek başta olmak üzere Kurum ve Kuruluşların temsilcileri, İskeçe Sabık Milletvekilleri, İskeçe Türk Birliği Sabık Başkanları ve çok sayıda İskeçe'li soydaş katıldı.

Etkinliğin ardından konuşma yapan İskeçe Türk Birliği Başkanı Av. Ahmet Kurt Cenan Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı'na bu güzel etkinlik için teşekkür etti ve Prof. Dr. Fahrettin Olguner'e günün anısına bir tablo hediye etti.