Ana Sayfa » Kültürel Etkinlikler
Altınova Belediye Başkanı’ndan İskeçe Türk Birliği’ne Ziyaret
Güncellenme Tarihi: 20-10-2010

Görüntüleme: 1498

Yazı Boyutu:  

  


Resim Galerisi
Yalova İli’ne bağlı Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Belediye Meclis Üyeleri Turhan Palaşoğlu, Sedat Ok, Muhsin Kaya, Fevzi Arıcı, Halil Çorbacı, Emrah Özçolak, Kurucu Meclis Üyesi Hasan Fıçıcı, İş Adamı Bilâl Ok ve Halk Oyunları Eğitmeni Hakan Beykoz, 19 Ekim 2010 Salı günü İskeçe Türk Birliği’ni ziyaret ettiler.

Altınova Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri’nden oluşan heyet, İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı İsmet Tüccar ve Kadınlar Kolu Genel Sekreteri Lütfiye Nihatoğlu tarafından karşılandı. Asbaşkan İsmet Tüccar, heyetin bu anlamlı ve nazik ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, İskeçe Türk Birliği’nin tarihi, hukuki süreci ve gerçekleştirdiği etkinliklerle Batı Trakya Türkleri’nin kültürel zenginliğini yaşatmaya çalıştığını söyledi. Devamında Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, İskeçe Türk Birliği’nde bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, İskeçe Türk Birliği’nin tüm çalışmalarında başarılar diledi. Ayrıca hukuk sürecinin en kısa zamanda sona ermesi ve derneğin bir an önce resmiyete kavuşması hususunda temennilerde bulundu.

Daha sonra Asbaşkan İsmet Tüccar, ziyaretin anısına Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’a İskeçe Türk Birliği armalı hediyeler ve faaliyet raporunu takdim etti. Aynı şekilde Belediye Başkanı Dr. Metin Oral da Altınova Belediyesini simgeleyen anlamlı hediyeler sundu.

Yaklaşık iki saat süren ziyaretten sonra heyet Bosna Hersek’e gitmek üzere İskeçe Türk Birliği'nden ayrıldı.